You are currently viewing Pamācība cāļu audzēšanā – ko darīt, cāļiem atnākot.

Pamācība cāļu audzēšanā – ko darīt, cāļiem atnākot.

Pirmā lieta, kas jums ir nepieciešama, ierodoties cāļiem, ir droša vieta, kur tiem augt, piemēram, vistu kūts. Jums jāuzstāda sildītājs, lai jūsu tikko dzimušie cāļi būtu silti. Ja tie ir sagrupēti zem sildītāja,tas nozīmē, ka viņiem ir pārāk auksti. Ja tie veido apli ap gaismu, tie ir pārāk karsti.

Pamācība cāļu audzēšanā – ko darīt, cāļiem atnākot.

Palīdz apmierināt cāļu vajadzības. Jums ir jāiemāca viņiem dzert ūdeni, maigi iemērcot knābi ūdenī, lai viņi zinātu, kur atrast šķidrumu. Pārliecinieties, ka cāļiem vienmēr ir pietiekami daudz ūdens, kas tiek piegādāts nemainīgā ātrumā. Rūpīgi notīriet cāļu dzīvesvietu. Atcerieties, ka, ja barība kļūst mitra, uz tās sāks augt pelējums un tā kļūs nederīga patēriņam. Pirms ūdens tvertnes uzpildīšanas, noteikti nomazgājiet to – tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo parazīti un slimības var ļoti ātri izplatīties caur piesārņotu ūdeni.

Pēc 8 nedēļām cāļiem jābūt pietiekami veciem, lai tos varētu pārvietot ārā. Veicot šīs vienkāršās darbības, tie labi saderēsies ar jūsu ganāmpulku un kļūs par veseliem, produktīviem putniem jūsu saimniecībā.

Gatavošanās cāļu audzēšanai.

Pats pirmais solis cāļu audzēšanā ir iegādāties vai uzbūvēt koka vistu kūti. Vistas kūtī jābūt barotavai un ūdens traukiem, arī kaste olu dēšanai –

viena kaste trim vistām. Vistas kūtiņai jābūt pietiekami lielai, lai jūs varētu ērti savākt olas un iztīrīt kūtsmēslus.

Cāļiem katru dienu ir nepieciešams ūdens un barība. Barības ilgums ir atkarīgs no jūsu cāļu skaita.

Dējējvistas dēj olas pavasarī, vasarā un rudenī, kad dienas gaišais laiks ir 12–14 stundas. Olas jāvāc katru dienu, dažreiz pat divas reizes, atkarībā no tā, cik cāļu jums ir, tāpēc iepriekš sagatavojiet olu kastītes (vēlams no pārstrādāta papīra, kas palīdzēs saglabāt dabu).

Jums vajadzētu apsvērt iespēju turēt vairākas vistas, jo tās ir sabiedriski putni. Katrai vistai kūtī jābūt vismaz 2 kvadrātmetriem (apmēram 0,2 m²), lai tai būtu pietiekami daudz vietas. Ja cāļiem nav vietas, tie kļūs agresīvi. Jo vairāk vietas cāļiem būs, jo laimīgāki un veselīgāki tie būs. Pārapdzīvotība vistu kūtī var izraisīt spalvu knābšanu un pat slimības.

Kūtī jābūt arī vietai, kur putniem izplest spārnus, piemēram, aizgaldu vai plašu pagalmu. Šī teritorija ir jānožogo, lai cāļi neizkļūtu un pasargātu tos no plēsējiem, attīstoties tehnoloģijām, ir attīstījušies jauni vistu kūts vārti, kas automātiski aizveras un atveras ar taimera palīdzību, tos var iegādāties Precessaimniecibai.lv elektroniskais veikals. veikalā.

Kāpēc jāaudzē vistas?

Ir daudz pārliecinošu iemeslu turēt vistas savā pagalmā. Galvenā priekšrocība ir olas, kas ir garšīgākas, svaigākas un labākas kulinārijas vajadzībām nekā jebkura veikalā nopērkamā ola. Tomēr daudzi cilvēki nezina, ka vistas ir arī lieliski palīgi dārzā, jo tās uzmana kukaiņus un kaitēkļus. Vistas var palīdzēt aizsargāt jūsu dārzu, vienlaikus nodrošinot jūs ar svaigām olām.

Ceļvedis cāļu audzēšanā – cāļu audzēšanas priekšrocības.

Kvalitatīva vistu kūts ietekmēs piemājas cāļu audzēšanas izmaksas:

  • Vistas ir lētas un viegli kopjamas (salīdzinājumā ar vairumu citu mājdzīvnieku).
  • Viņi dēj svaigas olas, kas ir garšīgas un barojošas.
  • Vistas dabiski apkaro kukaiņus un nezāles jūsu dārzā bez ķimikālijām (un ietaupa arī naudu par ķimikālijām).
  • Tie ir vieni no labākajiem mēslošanas līdzekļiem pasaulē un var bez maksas mēslot jūsu dārzu.
  • Vistas var būt mājdzīvnieki ar atšķirīgām, draudzīgām personībām.
  • Tie dod bērniem iespēju iegūt praktisku mācību pieredzi.

Informācija tiem, kas vēlas augt pilsētās:

Pirms sākat turēt cāļus, pārliecinieties, vai tas ir atļauts jūsu pilsētā, un pārbaudiet vietējos noteikumus jūsu konkrētajā reģionā. Pirms ieguldāt laiku un naudu, gatavojoties to audzēšanai, jums ir jābūt pārliecinātam, ka varat likumīgi audzēt cāļus.

  • Pārbaudiet vietējos likumus un noteikumus par cāļu turēšanu.
  • Sazinieties ar savu māju biedrību (ja jums tāda ir), lai pārliecinātos, ka nav ierobežojumu.
  • Pirms vistu kūts būvniecības vai gatavas iegādes pārliecinieties, vai nav ierobežojumu attiecībā uz attālumu no vistu kūts līdz īpašuma robežām, žogiem vai ēkām.
  • Vistu turēšana būs vieglāka, ja uzturēsiet labas attiecības ar kaimiņiem un izvairīsieties no trokšņainiem gaiļiem.

Lai gan tas nav obligāti, ir ieteicams sazināties ar kaimiņiem, lai noskaidrotu, vai viņiem ir labi, ja jūs turat vistas savā pagalmā. Daži cilvēki var baidīties no vistām vai viņiem ir alerģija, kas var izraisīt reakciju, ja jūsu pagalmā ir cāļu ganāmpulks.

Soli pa solim ceļvedis cāļu audzēšanā.

1. Plānojiet savu ganāmpulka lielumu

Pirmkārt, pirms investēt vistas aprīkojumā, jums jāizlemj, cik liels būs jūsu ganāmpulks. Četru cāļu ganāmpulks ir diezgan izplatīts hobiju audzēšanas lielums. Ja jums ir vairāk cāļu, labāk esiet gatavs ēst daudz olu; ja jums ir mazāk, jūsu kooperatīvā var būt daudz brīvas vietas un neizmantotas olu kastes. Ja plānojat pārdot savas olas komerciāli vai dalīties tajās ar draugiem un ģimeni, lielāka ganāmpulka var būt labāka izvēle.

2. Novērtējiet savu vietu

Aprēķiniet, cik cāļu var ietilpt jūsu zemes gabalā. Pārbaudiet vietējos noteikumus, kas regulē attālumus no zemes gabalu robežām, ēku lielumu. Pārliecinieties, vai jūsu kūts un iežogojums ir pietiekami liels ganāmpulkam atbilstoši vietējām vistu turēšanas prasībām. Pēc tam izvēlieties galīgo atrašanās vietu un izlemiet, kā viss aprīkojums izskatīsies pirms pirkšanas vai būvniecības.

3. Uzstādiet jaunu vistu kūti un pildspalvu

Protams, vienkāršākais veids ir iegādāties gatavu vistu kūti! Tomēr, ja iegādātajiem korpusiem ir nepieciešama montāža, noteikti ievērojiet plānu vai ražotāja norādījumus. Ja jūtat, ka jūsu DIY projekts kļūst pārāk sarežģīts, mēģiniet sazināties ar vietējo ekspertu vai citiem vistas entuziastiem, lai saņemtu palīdzību. Facebook un līdzīgās platformās ir daudz grupu piemājas vistām. Nevilcinieties sazināties ar viņiem, ja rodas kādas grūtības.

4.Savāc putniem nepieciešamos krājumus, lai izdzīvotu

Iepriekš iegādājieties visu, kas nepieciešams jūsu ganāmpulkam: šildymo lempą, sildīšanas plāksne, inkubators, olu kastītes, barošanas un dzirdināšanas iekārtas. Nodrošiniet glabāšanas vietu netālu no sadarbības, lai uzglabātu palīgmateriālus, piemēram, pakaišus un barību.

5. Savāc olu kastes un inkubatoru

Lai iestatītu inkubatoru un/vai olu kastes, izmantojiet hobijiem draudzīgo shēmu vai ražotāja pievienotās instrukcijas. Ja plānojat cāļu mazuļus audzēt manuāli, inkubators būs prioritāte. Mazuļiem tas tūlīt būs vajadzīgs. Neaizmirstiet par apsildes lampu!

6.Sagatavot (un pārbaudīt) barošanas un dzirdināšanas iekārtas

Sagatavojiet automātiskās barošanas un dzirdināšanas iekārtas, lai tās būtu gatavas lietošanai. Pārbaudiet, vai viss darbojas pareizi.

7. Pērciet vistas vai izperējiet tās

Labi, beidzot esam nonākuši pie tās daļas, ko visi esam gaidījuši! Ja esat ilggadējs vistas entuziasts, iespējams, jums jau ir iecienītākā šķirne, kuru plānojat audzēt. Ja nē, veltiet laiku, lai izpētītu savas iespējas. Mēģiniet izvēlēties šķirni, kas pazīstama ar uzticamu olu ražošanu un izturību. Kā papildu bonuss jūsu izvēlētā šķirne palīdz novērst kukaiņus un citus kaitēkļus jūsu pagalmā un dārzā. Sazinieties ar vietējo lauksaimnieku tirgu, lai saņemtu padomu par šķirnes izvēli.

8. Uzturiet kūti un pildspalvu tīru ar īpašiem skrāpjiem

Kad jums ir putni, sākas īstā jautrība… un īstais darbs! Izveidojiet grafiku vistu kūts un pildspalvas tīrīšanai. Labi izstrādāta kūts parasti ļauj veikt tīrīšanu no ārpuses, izmantojot plastmasas kastes, lai uztvertu krītošos atkritumus, un atstājot plašas vietas slaucīšanai. Tīrīšanas laikā izmantojiet masku, lai pasargātu no smakas un putekļiem. Pēdējais var izraisīt elpošanas problēmas. Protams, pārbaudiet un savāciet olas katru dienu un mainiet palagus, kad nepieciešams. Ir vērts katru mēnesi tērēt nedaudz vairāk naudas par salmiem vai skaidām, ja tas palīdz saglabāt jūsu cāļu veselību un jūsu kaimiņus laimīgus.

Audzējiet laimīgus, veselus un produktīvus cāļus!

Atcerieties, ka vistu audzēšanas mācību grāmatās laimīgs un veselīgs ganāmpulks nozīmē vairāk olu. Lai gan jūs nevarat piespiest savas vistas dēt, jūs varat tās mudināt dēt. Veselām vistām ir nepieciešams daudz ūdens, olbaltumvielām bagāta barība (jebkura komerciāli apstiprināta prece), klusa riesta vieta, tumšas un klusas olu kastes, laba higiēna, labvēlīga klimata kontrole un atbilstoša ventilācija. Pareizi aprūpējot, lielākā daļa vistu šķirņu saglabās maksimālo produktivitāti — dēj olas gandrīz katru dienu — līdz diviem vai trim gadiem. Daži pat var dēt olas gandrīz desmit gadus.

Atbildēt